Zostawcie ustawę w spokoju!

Moje zdanie o aktualnej regulacji prawnej dotyczącej aborcji w Polsce, planowanych zmianach i ich przyczynach.
Zapraszam do Gazety Bałtyckiej 🙂

„To, co niezwykle ważne, to to, że obecna ustawa daje każdej kobiecie wybór. Kobieta zgwałcona może sama dziś zdecydować, kierując się własnym sumieniem, czy ciążę chce przerwać czy też nie. Kobieta, której dziecko ma przyjść na świat z nieuleczalną chorobą zagrażającą jego życiu, ma prawo zdecydować, czy takie dziecko chce urodzić. Kobieta, która może umrzeć przy porodzie też ma prawo do własnej decyzji, zgodnej ze swoim własnym sumieniem. To jest fundamentalne prawo człowieka i nie można go tego prawa pozbawiać twierdząc, że wie się lepiej, co jest dla niego dobre. (…)
Prawo do aborcji jest dla mnie oczywiste. Wpisuje się w moją wolność, godność, w moją kobiecość i w moje człowieczeństwo. Proponowana zamiana odbiera mi to, co dla mojego pokolenia jest naturalne – prawo wyboru. Traktuje się mnie przedmiotowo, podrzędnie i bez szacunku. Takie restrykcyjne, nieeuropejskie podejście rodem z reżimów totalitarnych rodzi silny bunt w kobietach. Nie dziwię się kobietom, które na tę polityczną skrajność odpowiadają skrajnością, że wychodzą na ulice, że walczą o swoje prawa.”

Całkowity zakaz aborcji? „To podejście rodem z totalitarnych reżimów”

1+
2 Komentarze
 1. avatar image
  Mary at 21 września 2016 Reply

  Przyjrzyjmy się ludziom, którym tej zmiany się domagają, to są, mam wrażenie, ludzie, których to bezpośrednio nie dotyczy, dlatego o wiele łatwiej im tak wrzeszczeć w imię krucyfiksu. Ja też uważam, że kobieta powinna mieć wybór, choć mnie sprawa również nie dotyczy, wczoraj urodziłam wyczekiwanego synka, a moją córkę miałaś okazję Gosiu poznać 🙂 Popieram kobiety walczące o swoje prawa. Aborcja nie jest metodą antykoncepcji, ale w uzasadnionych przypadkach, jakie akurat moim zdaniem obecna ustawa określa dość wyraźnie, powinna być możliwa. Pozdrawiam, akurat z oddziału położnictwa 🙂

  0
  1. avatar image
   iMałgo at 22 września 2016 Reply

   Gratuluje synka!!! <3 I dziękuję za ten mądry wpis! :*

   0
Zostaw komentarz