WOLNE SĄDY!!!

wolność

Wkurza mnie, że osobom publicznie znanym – artystom, muzykom, pisarzom, dziennikarzom niezajmującym się polityką, aktorom, piosenkarzom, sportowcom – zabrania się mówić o tym co wyrabia z Polską partia rządząca.

Hejterzy ich atakują. Wyzywają od najgorszych, przy czym określenie „lewacki” jest jednym z lżejszych. Padają komentarze typu „ty lepiej zajmij się graniem a nie politykowaniem”. Tych, których głos znaczy coś za granicą, oskarżają o „donosicielstwo”. Odlajkowują fanpage za „politykowanie”.

Dziś już wcale nie chodzi o politykę. Dziś chodzi o wartości. O wolność, równość, sprawiedliwość. Też o demokrację, trójpodział władzy, prawa człowieka.  

Myślę, że obowiązkiem każdego człowieka, któremu na tych wartościach zależy, jest mówić o tym co się w Polsce teraz dzieje, i to jak najgłośniej. Im bardziej wpływowa medialnie osoba tym lepiej.

Zostawcie hejterów. Zostawcie tych, którzy popierają obecne zmiany. Tu rozmowy nie będzie. Przekonajcie za to tych jeszcze nieprzekonanych. Tych, którzy zasłaniają swoje oczy i zatykają swoje uszy. Tych, którzy twierdzą, że to ich wcale nie dotyczy.

Nie ma zgody na niszczenie ciężko wypracowanej wolności. Kto ma moc, kto ma wpływ, czyj głoś coś publicznie znaczy, niech o tym krzyczy możliwie najgłośniej!

2+

Users who have LIKED this post:

  • avatar
Zostaw komentarz