Jak kobiety definiują sukces

Malgosia Ciuksza

„Ponoć ile ludzi, tyle definicji sukcesu. Warren Buffett – szef funduszu Berkshire Hathaway powiedział: “Mierzę sukces tym, ile osób mnie kocha”, Edison – wynalazca i przedsiębiorca – mówił, że “sukces to 1 proc. inspiracji i 99 proc. pocenia się”. Miliarder John Paul DeJoria uważa natomiast, że w sukcesie chodzi przede wszystkim o to, “jak dobrze robisz to, czym się zajmujesz, kiedy nikt nie patrzy”. Jak sukces definiują kobiety biznesu w Polsce? Postanowiłyśmy zapytać kilka z nich o zdanie…”

W ten sposób Magda Koźmala – redaktor naczelna portalu dla kobiet biznesu Business & Prestige zaczyna artykuł w którym kilka wspaniałych kobiet odpowiada jej o to czym jest dla nich sukces.

Poniżej moją odpowiedź, a klikając TU dowiecie się co ciekawego odpowiedziały inne kobiety –  w tym:

  • Karolina Łuczyńska – projektantka luksusowych wnętrz, stylistka, fotografka, malarka, właścicielka studia projektowego Caroline’s Design
  • Wioletta Bykas-Darnowska – HR Director, Member of the Board of Directors w BRICOMAN
  • Justyna Piesiewicz  – Head of HR & Employer Branding Practice w IACL / Partner w BDO Technology
  • Beata Molska – Head of Recruitment & Development w Xella Polska
  • Emilia Kowalska –  Sponsorship Manager w Bonnier Business Polska / Właścicielka Crockett Media
  • Karolina Kalkowska – Dyrektor Zarządzający PIKA Sp. z o.o.
  • Marzena Budziszewska – Pettyn –  HR Manager CEE w De Lage Landen Leasing Polska

 

Sukces to dla mnie synonim satysfakcji będącej konsekwencją osiągania moich własnych celów. Najpierw zawsze marzę, potem zamieniam marzenia w cele, cele w plany, a plany po prostu realizuję. Po drodze zdarza się, że muszę weryfikować cele, ale jak już je osiągnę, to odczuwam satysfakcję, czuję spełnienie i tym samym odnoszę sukces. Na poziomie konkretnym sukcesem jest dla mnie nauczenie się akceptacji siebie, szacunku do swojego ciała, codzienne budowanie pięknej relacji z partnerem, pomaganie innym, tworzenie mojej firmy na moich własnych wartościach i zasadach i w ogóle świadome projektowanie własnego życia. A, że – jak nucił Mick Jagger – “I can’t get no satisfaction”, to jak tylko osiągnę sukces i poczuję satysfakcję, to muszę sobie wymyślić kolejny cel. I to jest właśnie piękno życia!

0
Zostaw komentarz