Czy zastanawiałaś się kiedyś nad tym by wyemigrować?

morze

Moja pierwsza kobieca opowieść z mojego autorskiego cyklu „Włoskie Historie” dla magazynu Business & Prestige.
„Czy zastanawiałaś się kiedyś by… wyemigrować?”

Poniżej fragment, a całość -na którą serdecznie zapraszam- znajdziecie w linku w pierwszym komentarzu.

„Jest środek lata, a w Polsce za oknem pada deszcz. Budzik dzwoni punkt szósta, a Twój umysł, jak co rano, automatycznie podszeptuje Ci „o nie… znów?!?”. Wcale nie masz ochoty wstawać do pracy, nawet wtedy gdy nie pracujesz dla kogoś, a firma jest tylko Twoja. Wcale nie masz siły motywować innych, bo sama przecież nie jesteś wystarczająco zmotywowana do czegokolwiek.

Nie czytasz już ani gazet, ani zbyt wielu książek. Nie oglądasz telewizji, a informacje polityczne omijasz szerokim łukiem. Nie chcesz pogarszać sobie nimi nastroju. Jesteś przekonana, że i tak nie masz przecież większego wpływu na to co się dzieje w Twoim kraju. Masz dość wielkich „afer” i „skandali”, zakłamanych interpretacji rzeczywistości czy negatywnych pseudoinformacji z pierwszych stron gazet. Plotki i celebryckie nagłówki na kiedyś całkiem poważnych i szanowanych portalach internetowych, zaczynają Cię drażnić. „Kasa rządzi światem” – wkurzasz się coraz częściej. Doświadczasz uczucia nienawiści do wielkich miast, do tej niekończącej się gonitwy pełnej sztucznych uśmiechów i fasadowych relacji. Masz ochotę wyjechać. Nie na tydzień, miesiąc czy dwa. Nawet nie na pół roku. Masz ochotę zmienić okoliczności, środowisko, otaczającą Cię rzeczywistość. I to na zawsze.

Przychodzi jednak czas kiedy zaczynasz się zastanawiać, czy to może z Tobą jest coś nie tak

Przecież obiektywnie masz wszystko co chciałaś: dwójkę dzieci, kochającego partnera, zdrowie, wolność, własną firmę zbudowaną na fundamentach pasji, dobrą pensję i regularne wakacje. Mimo tego Twoje życie coraz mniej Cię cieszy, wszystko zdaje Ci się być przewidywalne. Jesteś przekonana, że nic nie może Cię już zaskoczyć. „Czy to depresja?” – pytasz siebie. „Raczej obniżony nastrój spowodowany brakiem słońca i nadmiarem stresu” – odpowiada Ci Twój lekarz. Początkowo bezwiednie, całkowicie poza Twoją kontrolą, Twój umysł zaczyna wizualizować sobie alternatywne scenariusze, wyobrażać inne życia, a w nich nowe, ekscytujące wyzwania. „Co by było gdyby…?” – pytasz siebie. „Co by było gdybyś… zamieszkała w innym kraju, w zupełnie nowej rzeczywistości?” – ja pytam Ciebie.

Czy to opowieść o Tobie? Czy widzisz w niej choć cząstkę siebie?

Podobna historia zdarzyła się naprawdę. (…)”

Czy zastanawiałaś się kiedyś nad tym by wyemigrować?

 

1+
Zostaw komentarz