Bank ubrań, czyli pomaganie przez ubranie | DD TVN

Fajnie jest pomagać.

Zapraszam do materiału o Banku Ubrań w Dzień Dobry TVN:

https://dziendobry.tvn.pl/a/bank-ubran-czyli-pomaganie-przez-ubranie?

A także w TV Toruń.

Z projektem Bank Ubrań ja i kilka innych cudownych dziewczyn organizujemy warsztaty „W dobrym stylu do pierwszej pracy” skierowane do młodych kobiet z domów dziecka i rodzin zastępczych.

Dostają one od nas pakiet wiedzy (dlaczego warto kupować ubrania z drugiego obiegu i jak to chroni środowisko + podstawowe info od stylistki dot. zasad ubioru) + power speech od jednej z naszych gwiazd.
Później przechodzimy do części praktycznej.
Stylistki je ubierają, fryzjerki czeszą a wizażystki malują. Fotograf robi im zdjęcie przed i po. Przeżywają istną metamorfozę.
Niektórym łzy lecą ze wzruszenia, innym trudno jest spojrzeć w lustro, a jeszcze innym trudno zaakceptować tę zmianę. Znajdują się takie, które wzruszone odkrywają siebie na nowo.

Projekt jest całkowicie charytatywny, a ubrania z banku pochodzą od kobiet pracujących w korporacjach, które nas wspierają (wp.pl McDonald, PwC, Sanander) i ze zbiórek publicznych. Dziewczyny biorą ich tyle ile chcą.

Te młode kobiety są w większości niepewne siebie. Uważają (tak samo jak sporo kobiet, które wcale nie wychowywały się w domu dziecka), że są niewystarczająco dobre („za grube” lub „za brzydkie”) pomimo, że to oczywista nieprawda.
Są bardzo wdzięczne. Tulą nas i szczerze dziękują. Bardzo szczerze❤️

Naprawdę warto pomagać💙Jeśli chcecie poczuć te piękne emocje i się zgłosić do pomagania napiszcie do Banku na fb💚Zapraszamy!

 

 

0
Zostaw komentarz