10 powodów dlaczego warto odwiedzić jesienią Riwierę Włoską

Liguria Genua Nervi ready2travel

Dlaczego warto?

1. Słońce

Bo jest tu słońce. Nie ma chmur. Nie ma jesiennej depresji. Nie pada bez przerwy. Witamina D połączona z rześkim powietrzem daje energię do działania. Nadal jest ciepło i taki stan rzeczy jest tu naturalny. Można się opalać. Można pływać w morzu. Można uśmiechać się naturalnie.

2. Ciepło

Bo jest ciepło. Wystarczająco ciepło na kąpiel. Idealnie ciepło na piesze wycieczki, bieganie czy żeglowanie. W ciągu dnia zwykle ponad 20 stopni, nocą niewiele mniej. Polacy odwiedzający Ligurię w październiku czy listopadzie często porównują lokalną, jesienną pogodę do… polskiego lata. To chyba wystarczająca rekomendacja by tu przyjechać, choćby na weekend.

3. Mniej turystów

Bo jesienią we Włoszech nie ma aż tylu turystów, co latem. Można spokojnie złapać trochę promieni słońca na lokalnych plażach, nie trzeba czekać w wielkich kolejkach do genueńskiego akwarium, ani też stać w kolejce na statek by zobaczyć z perspektywy morza urocze Cinque Terre.

4. Sezonowe potrawy

Bo jedzenie jest przepyszne. Włosi jedzą zawsze potrawy sezonowe. Jesienią koniecznie trzeba skosztować risotto czy pasty (czyli makaronu) z grzybami. W każdej formie i każdego rodzaju. Podobnie jak sezonowe warzywa – brokuły i kalafiory, mają tu wyśmienity smak. Nad liguryjskim morzem nie może również zabraknąć ryb na talerzach i to niezależnie od pory roku. Prawdziwy Włoch czy Włoszka w mig rozpoznają nieświeże jedzenie i go nie tkną choćby nawet kiszki im marsza grały.

5. Czas

Bo życie płynie tu swoim tempem. Ludzie raczej się tu nie spieszą. Praca jest dla nich wartością, ale jej nie przeceniają. Ważniejsza jest rodzina, wspólne posiłki, spokój, wypoczynek i dobra kawa. Przyjemności mają swoją wartość i Włosi z chęcią z nich korzystają. Pewne sprawy można zawsze odłożyć na później bo przecież nie uciekną. Smaczne aperitivo czy pocałunek ukochanej to sprawy priorytetowe.

Na następne pięć zapraszam do źródła czyli do mojego artykułu w Business & Prestige oraz na blog mind2travel.

10 powodów, dla których warto odwiedzić jesienią Riwierę Włoską

 

2+

Users who have LIKED this post:

  • avatar
Zostaw komentarz